سایت‌های غیر مجاز حوزه طب سنتی، با حساسیت ویژه رصد می‌شوند

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ --- کد خبر ۳۲۰

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت تاکید کرد:

سایت‌های غیر مجاز حوزه طب سنتی، با حساسیت ویژه رصد می‌شوند

 

 

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر برخورد جدی با گردانندگان سایت‌های غیر مجاز در زمینه طب سنتی و داروهای گیاهی تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به نقل از ایرنا، دکتر غلامرضا اصغری، رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران در ارومیه، گفت: سایت‌های غیر مجاز در حوزه طب سنتی و داروهای گیاهی، با حساسیت ویژه رصد و با گردانندگان آنها با هماهنگی مسئولان قضایی در سطح کشور با برخورد جدی قانونی مواجه می‌شوند.

وی افزود: این سایت‌ها در بیشتر موارد، ادعاهای دروغینی در خصوص درمان سرطان، تقویت قوای جنسی، درمان ناباروری، لاغری و موضوعات دیگر منتشر کرده و با تبلیغات اغواکننده و بسیار گران‌قیمت، به سلامت مردم آسیب می‌زنند.

رییس سازمان غذا و دارو در خصوص عطاری‌ها و مراکز طب سنتی غیر مجاز در سطح کشور نیز گفت: برخی عطاری‌ها یا مراکز طب سنتی نیز در کشور وجود دارد که به صورت غیر مجاز یا به صورت مراکز توصیه‌ای اقدام به درمان مراجعه‌کنندگان با داروهای ترکیبی ساخته‌شده از چند گیاه دارویی می‌کنند که این اقدام نیز تخلف است.

وی افزود: سیاست ما، توسعه طب سنتی در چارچوب سیاست‌‌های کلی نظام سلامت و جلوگیری از این تخلف‌‌ها است.

اصغری با تاکید بر اینکه طب سنتی ایرانی، مکمل طب رایج بوده و می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌هایی که به‌طور کامل در طب رایج درمان نمی‌شوند، کمک کند، تاکید کرد: با ترویج و استفاده مناسب از طب سنتی ایرانی می‌توانیم این طب را به برند درمانی کشور در سطح جهان تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی طب سنتی ایرانی باید برای تمامی پزشکان عمومی در کشور برگزار شود تا این طب در بین اعضای جامعه پزشکی رواج یابد، افزود: مراکز طب سنتی ایرانی باید توسط پزشکان متخصص طب سنتی و یا پزشکان عمومی دارای سابقه درمان راه‌اندازی شوند و تمام مراحل درمان در طب سنتی ایرانی باید استاندارد باشد.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: این سازمان، آمادگی لازم برای گسترش سلامتکده‌ها را در نقاط مختلف کشور با تسهیل شرایط اداری و اعطای تسهیلات مالی به افراد متقاضی، دارد.

گفتنی است، بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت و در بندهای 12-1 و 12-4 این سیاست‌ها، بر حمایت از توسعه نوآوری‌های علمی و فنی در تولید و عرضه فرآورده‌های دارویی سنتی تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نظارت این وزارتخانه بر ارائه خدمات طب سنتی و داروهای گیاهی تاکید شده است.

 

منبع : http://pm.behdasht.gov.ir

 
تگها : داروهای گیاهی , سایت‌های غیر مجاز , سیاست‌‌های کلی نظام سلامت , سلامتکده‌ها , توسعه نوآوری‌های علمی و فنی , رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان