نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی کشور، در یزد افتتاح شد

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ --- کد خبر ۳۲۲

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی کشور، در یزد افتتاح شد

 

 

نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی کشور در بیمارستان شهید دکتر رهنمون یزد، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی در کشور، با زیربنای 360 متر و صرف اعتبار ١٨ هزار ميليون ريال، با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی یزد، پیگیری مجدانه دانشکده طب ایرانی این دانشگاه و نظر مساعد دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افتتاح شد.

این بخش همچنین، با 9 تخت بستری، ویژه افراد بزرگسال و 3 تخت برای بستری کودکان، تنها مرکز مجهز به آبزن گیاهی برای استفاده از ترکیبات دارویی در آب در بیماری‌های پوستی، دردهای عضلانی و ... به شمار می‌رود و خدمات فصد، حجامت، زالو و ماساژ، در محیطی کاملا استریل و تحت نظر پزشک و کادر پرستاری مجرب، با هزینه دولتی به مراجعان ارائه می‌شود.

گفتنی است، این بخش با ساختار مشاوره‌ای و با هدف آشنایی استادان و کارکنان درمانی مجموعه دانشگاه با خدمات تخصصی، علمی و قانونمند طب سنتی ایرانی تجهیز و راه‌اندازی شده و خدمات مشاوره‌ای به بیماران بستری و سایر مراجعه‌کنندگان، برای جلوگیری از مراجعه آنان به مراکزی که مجوز ارائه خدمات این حوزه را ندارند نیز ارائه می‌شود.

 

منبع : http://pm.behdasht.gov.ir/

 
تگها : طب سنتی ایرانی , نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی , بیمارستان شهید دکتر رهنمون
طراحی سایت با مهریاسان