اروپایی‌ها از ایرانی‌ها پیشی گرفتند

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ --- کد خبر ۳۳۲

مشاور بین‌الملل دفتر طب سنتی از پوشش بیمه خدمات طب سنتی و مکمل کنار طب رایج در بسیاری کشورهای پیشرفته اروپایی خبر داد.

 

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، امیرهومن کاظمی به بیان وضعیت طب سنتی و مکمل و طب تلفیقی در کشورهای مختلف دنیا و سیاست‌های سازمان جهانی بهداشت در این زمینه اظهار داشت: امروزه همه کشورهای پیشرفته دنیا در حال قانون‌گذاری برای استفاده از ظرفیت‌های طب سنتی و مکمل کنار طب رایج هستند و در بسیاری کشورهای پیشرفته اروپایی، خدمات طب سنتی و مکمل کنار طب رایج ارائه می‌شود و پوشش بیمه‌ای هم برای آنها وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه طب سنتی و مکمل و طب تلفیقی می‌تواند یکی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های سیستم سلامت کشور ما باشد که هم علمی و هم اقتصادی است، افزود: در کشور ما این قابلیت وجود دارد که یکی از پیشگامان ارائه خدمات طب سنتی و مکمل و طب تلفیقی در دنیا باشیم و می‌توانیم در این زمینه، به تمام کشورها به‌ویژه کشورهای همسایه، در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی، خدمات ارائه کنیم.

همچنین آرمان زرگران ــ مسئول کمیته ثبت ملی و بین‌المللی مؤلفه‌های طب ایرانی در یونسکو در دفتر طب سنتی نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت رشته داروسازی سنتی در ایران پرداخت و گفت: در ایران، رشته داروسازی سنتی، یک رشته دانشگاهی است که با فارماکوگنوزی و دیگر رشته‌های گیاهان دارویی تفاوت دارد.

وی با تأکید بر اینکه این رشته کاملاً منطبق با اصول علمی علم داروسازی است، افزود: در رشته داروسازی سنتی، تمام اصول علمی موجود در علم داروسازی که برای تولید دارو به کار می‌رود، رعایت می‌شود.

گفتنی است، در نشست تخصصی طب سنتی و گیاهان دارویی در دومین کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی، دکتر محمدباقر رضایی، رییس هیئت‌مدیره انجمن علمی گیاهان دارویی و معاون وزیر بهداشت اندونزی و قائم‌مقام وزیر بهداشت نیجر نیز حضور داشتند.

منبع: تسنیم

 
تگها : طب سنتی , بیمه تامین اجتماعی , امیرهومن کاظمی , مشاور بین‌الملل دفتر طب سنتی
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان