Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
گزارش موردی درمان

گزارش موردی درمان جوش نخوردن مزمن”نان یونیون” شکستگی استخوان ران با طب سنتی

شکستگی استخوان ران از شایعترین شکستگی هایی است که در اورتوپدی دیده می شود و با توجه به اینکه استخوان ران بزرگترین استخوان تحمل کننده ی وزن بدن است، جوش خوردن سریع شکستگی آن برای بیمار و پزشک حائز اهمیت است

آقای 29 ساله ای که 8 سال پیش در اثر تصادف دچار شکستگی ساق و ران پا شده بود، استخوان ساق پس از یک سال و با کمک جراحی و پیوند استخوان جوش می خورد، اما استخوان ران از قسمت وسط در ناحیه ی تنه ی استخوان خورد شده و جوش نمی خورد. در این هشت سال انواع مختلف پلاک و پین گذاری ها انجام و انواع پیوند استخوانی آلوگراف و آنتروگراف و پودر استخوان به کار گرفته می شود، همچنین انواع دارو های مکمل، ویتامین و املاح تجویز می گردد.

اما هر دفعه، درمان با شکست مواجه شده و علاوه بر جوش نخوردن استخوان، بیمار دچار شکستگی پلاک و عفونت و پس زدن پیوند می شود و نهایتا در اواخر سال 1396 با بیوپسی سر استخوان شکسته و بررسی پاتولوژیک به بیمار گفته می شود سر استخوان های شکسته، گانگرن شده است. در نهایت بیمار دچار افسردگی شده و خانه نشین می شود و مادر بیمار جهت درمان فرزندش به سلامتکده طب سنتی بوعلی مراجعه می کند.

بیمار در منزل ویزیت گردید و تشخیص غلبه ی بلغم داده شد. سپس با تجویز داروها و همچنین پرهیزات غذایی، درد بیمار تسکین یافته و افسردگی او نیز بهبود یافت و بیمار توانایی راه رفتن در اتاق را یافت، اما مجددا در دوره ای دچار عفونت شد در این مرحله از زالو درمانی هم استفاده شد. پس از 7 ماه  در رادیوگرافی، روئیده شدن استخوانهای جدید در محل شکستگی رؤیت گردید و توسط پزشک مربوطه پین گذاری داخلی انجام شد تا باعث پایداری استخوان جدید باشد. اکنون بیمار می تواند به راحتی از منزل خارج شود. از آثار مثبت درمان، بهبودی آسیب عصب پرونئال مشترک ساق پای چپ می باشد که حین تصادف و شکستگی در بیمار ایجاد شده بود.

↓عکس قبل از درمان شکستی استخوان ران↓

قبل از درمان - درمان شکستگی ران پا طب سنتی
قبل از درمان – درمان شکستگی ران پا طب سنتی

عکس بعد از درمان

بعد از درمان - درمان شکستگی ران بعد از 8 سال با طب سنتی در سلامتکده طب سنتی بوعلی قم
بعد از درمان – درمان شکستگی ران بعد از 8 سال با طب سنتی در سلامتکده طب سنتی بوعلی قم

مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن