حکیم آل اسحاق
موضوعات داغ

ویژگی های طب اسلامی و سنتی

نوشته هایی از حکیم حاج شیخ محمد آل اسحاق در مورد ویژگی های طب اسلامی و طب سنتی

1.طب اسلامی بر اساس مناجات «یا مَن اسمُهُ دَواءٌ و ذِکرُه شِفاءٌ» «یا مَن هُوَ علی کلِّ شَیءٍ قَدیرٌ» استوار است و از مذهب درمانی و ایمان به خدا استفاده می کند و نور امید را در قلب مریض روشن می کند به خلاف طب غربی که یأس را تقویت می کند و مرض را بزرگ جلوه می دهد.

2.طب اسلامی و بوعلی سینا به ولایت مغز ایمان دارد که یک شهر عظیم صنعتی را اداره می کند و از خواص سم میکروب ها و پادزهر آنها آگاه است؛ مغز است که امراض را معالجه و با سمومات مبارزه می کند طبیب باید مغز را تقویت کند تا او خود، سلامتی جسم و جان را تأمین نماید. طبق مفاد آیه شریفه «وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ النَّشْأَةَ الْأُولَى فَلَوْلَا تَذَكَّرُونَ» مغز از اولین حرکت طبیعی خود در رحم (که از دو نصف سلول اُوِل و اسپرم) تشکیل شده از طرف خداوند به رهبری انتخاب شده و در طول عمر با مبدأ هستی در ارتباط است و اطلاعات خود را از عالم ملکوت دریافت می کند و تمام سلول های بدن، مطیع فرمان های مغز هستند و اگر سلولی مخالفت کند همان سرطان است که باید نابود شود.

در موارد حمله میکروب یا عارض شدن مرض، تمام سلول ها و ارگان های بدن، امکانات خود را در اختیار مغز و کبد می گذارند تا با دشمن مبارزه کند؛ پس ما باید مغز و کبد و اعضاء رئیسه بدن را تقویت کنیم تا کبد مسئول دفاع بدن، بر مرض ها پیروز شود.

ادامه دارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن