Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
اخبار

دومین همایش بین‌المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام برگزار می‌شود

«دومین همایش بین‌المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام»، 5 تا 8 آذر ماه، با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و میزبانی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از روابط عمومی دفتر طب ایرانی دومین همایش بین المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام برگزار شد

این همایش که پس از 27 سال از برگزاری اولین دوره آن در سال 1371، در مدت چهار روز برگزار شد، بیش از ۳۰ مهمان خارجی شامل پژوهشگران حوزه تاریخ پزشکی و طب سنتی از کشورهای هند، ترکیه، ایتالیا، آلمان، امریکا، انگلیس، هلند، فرانسه، آلمان، تونس، بنگلادش و … شرکت کردند و تعدادی سخنرانی ویژه به‌صورت وب‌کنفرانس توسط استادان خارجی نیز در برنامه همایش برگزار شد.

محورهای اصلی دومین همایش بین‌المللی

محورهای اصلی دومین همایش بین‌المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام، طب ایرانی، تاریخ پزشکی در ایران باستان و تاریخ پزشکی عصر طلایی اسلام است و از میان ۱۵۲ مقاله ارسال‌ شده به دبیرخانه، 100 مقاله برای ارائه در همایش انتخاب شده‌اند که از این میان، ۵۹ مقاله به‌ صورت سخنرانی و 41 مقاله به‌صورت پوستر ارائه شد.

گفتنی است، در برگزاری این همایش، کرسی تاریخ طب سنتی یونسکو، آکادمی جهانی تاریخ داروسازی، امور بین‌الملل وزارت علوم، دفتر مطالعات تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجمن علمی طب سنتی ایران، شاخه ایرانی انجمن جهانی داروسازی سنتی، بنیاد ایرانشناسی و بنیاد طب ایرانی همکاری داشته و میزبانی این رویداد بین‌المللی که با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت برگزار شد، با دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران، موسسه توسعه پژوهش ایران، فرهنگستان علوم پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

دومین همایش بین‌المللی تاریخ پزشکی در ایران و اسلام، روز سه‌شنبه، 5 آذر 1398، در هتل ارم و سپس در دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار کرده و برنامه رویداد پس از همایش، به مدت دو روز در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه یافت.


دکتر طب سنتی – متخصص طب سنتی – دانشکده طب ایرانی علوم پزشکی

مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد 


بیشتر بخوانید از تاریخ پزشکی ایران با گفته های حکیم آیت الله حاج شیخ محمد آل اسحاق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن