اخبار

سلامتکده‌ ها نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه و کاهش هزینه‌ های درمان دارند

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در نشستی با روسای سلامتکده‌ های طب ایرانی دولتی و خصوصی سراسر کشور، بر تلاش بیشتر این مراکز برای آموزش اصول اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی به مردم و ارتقای سطح سلامت جامعه تاکید کرد. 

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از روابط‌ عمومی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، دکتر «محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در این نشست که با حضور نمایندگانی از سلامتکده‌ های دولتی و خصوصی برگزار شد، بر ضرورت توجه به تفاوت‌ های طب ایرانی با طب رایج تاکید کرد و گفت: مبنای طب سنتی ، اصلاح سبک زندگی و ارائه توصیه‌هایی برای نگاه داشت تندرستی در افراد است تا درمان بیماران.

 وی با اشاره به تاسیس اولین دانشکده طب سنتی در سال ۱۳۸۶، افزود: در حال حاضر حدود ۵۰۰ فارغ‌ التحصیل و دانشجوی در حال تحصیل در رشته طب سنتی ایرانی در کشور داریم و امیدوارم این مقدار در سال آینده به رقم قابل ملاحظه‌ای ارتقا یابد.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: با افزایش ورودی در رشته طب سنتی ایرانی، هم می‌توانیم رسالت خود را در دانشگاه‌ ها برای آموزش درست دانشجویان انجام دهیم و هم از ظرفیت این متخصصان برای آموزش بیشتر و بهتر پزشکان عمومی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات طب ایرانی، بهره بگیریم تا توصیه‌هایی برای نگاه داشت تندرستی در افراد تا درمان بیماران و اصلاح را به خوبی انجام دهند.

سلامتکده‌ های خصوصی نقش کاربردی و مهمی در ارائه خدمات طب ایرانی، اصلاح سبک زندگی و تندرستی در مردم دارند

وی با اشاره به اینکه سلامتکده‌ های خصوصی نقش کاربردی و مهمی در ارائه خدمات طب ایرانی به مردم دارند، از روسای سلامتکده‌ ها درخواست کرد: خواهشم این است که در طب سنتی تنها به امر درمان و دارودرمانی نپردازیم و سلامتکده‌ ها بیشتر نیروی خود را برای آموزش اصول اصلاح سبک زندگی و خود مراقبتی به مردم بگذارند.

گفتنی است در پایان این نشست، روسای سلامتکده‌ ها به بیان مشکلات پیش رو و پیشنهادات خود برای رفع آنها پرداختند و مقرر شد این نشست‌ های مشترک، در هر فصل یک‌ بار برگزار شود.

دکتر طب سنتی – دکتر متخصص طب سنتی – طب سنتی – ابوعلی سینا 


مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد 

برای خواندن مقالات درباره اصلاح سبک زندگی و تندرسی

>> کلیک کنید <<

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن