اخبار

کلید همراهی جامعه با توصیه‌های پزشکی ، صحبت به زبان مردم است

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از روابط عمومی دفتر طب ایرانی

کلید همراهی جامعه با توصیه‌های پزشکی ، صحبت به زبان مردم است

مشاور وزیر بهداشت در نشستی با حضور نمایندگان دانشکده‌ها و گروه‌های طب ایرانی پنج دانشگاه علوم پزشکی استان تهران، بر پاسخگویی درست به نیاز مردم به حوزه طب ایرانی و مکمل و صحبت به زبان آنان برای پذیرش بهتر توصیه‌های پزشکی ، تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از روابط عمومی دفتر طب ایرانی

در این نشست که با هدف ایجاد هماهنگی میان جامعه علمی و دانشگاهی طب ایرانی برای همکاری با شهرداری تهران در راستای توسعه طب ایرانی قانونمند و منطقی و پاسخگویی به نیاز مردن به این حوزه، در دانشکده طب ایرانی شهید بهشتی برگزار شد، دکتر «محمود خدادوست»، مشاور وزیر بهداشت، با قدردانی از همکاری نزدیک دستیاران و اعضای هیات علمی طب ایرانی با اداره کل سلامت شهرداری تهران از زمان امضای تفاهم‌نامه مشترک، گفت: باید به نیاز مردم به استفاده از خدمات طب ایرانی و مکمل به درستی پاسخ دهیم و در این راستا، استفاده از اختیارات و امکانات نهادهای بزرگی مانند شهرداری‌ها، بسیار کمک‌کننده است.

وی افزود: دستیاران طب سنتی ایرانی باید بیاموزند که برای نهادینه کردن آموزه‌های این مکتب غنی طبی و به پیروی از حکمای بزرگ ایرانی، به میان مردم بروند و تنها به حضور در مطب شخصی و درمانگاه‌ها و سلامتکده‌های دانشگاهی اکتفا نکنند.

در نشست دانشگاه های علوم پزشکی تهران

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: باید به زبان مردم صحبت کنیم تا بتوانیم به ارتقای فرهنگ سلامتی و همراهی جامعه با توصیه‌های مرتبط با اصلاح سبک زندگی و پیشگیری از بروز بیماری، موفق باشیم.

گفتنی است در این نشست، نمایندگان دانشکده‌ها و گروه‌های طب ایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران نیز نظرات و پیشنهادات خود را برای نحوه گسترش همکاری‌ها با شهرداری تهران ارائه دادند و مقرر شد جزئیات این همکاری‌ها در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت مشخص شده و در ادامه، از ظرفیت‌های دیگر سازمان‌ها و نهادهای موثر در آموزش مردم به‌خصوص آموزش و پرورش نیز بهره گرفته شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن