Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
گیاهان دارویی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی، بازارچه گیاهان دارویی نیازهای بازار را برطرف می کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: باید جایگاه مشخصی برای عرضه گیاهان دارویی ایجاد شود، زیرا که با راه‌اندازی بازارچه گیاهان دارویی و تجارت آن می‌توان به توسعه کاشت و تولید و فرآوری گیاهان دارویی کمک خیلی بزرگی کرد و البته این مهم مورد استقبال افرادی که در زمینه گیاهان دارویی تجارت دارند، قرار خواهد گرفت.

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از آقای قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس امروز در جلسه گیاهان دارویی استان فارس با اشاره به لزوم اطلاع رسانی پیرامون سایت گیاهان دارویی به نشانی RHP:Herbs.sums.ac.ir فراهم شدن امکان طرح و پیگیری مطالبات فعالان و بهره‌برداران این بخش از طریق سایت را یک ضرورت قلمداد کرد.

او، بر لزوم پایش و نقد و بررسی آمار بازدیدکنندگان از سایت گیاهان دارویی را یادآور شد و افزود: سند توسعه شیرین بیان به عنوان یک گیاه دارویی آماده شده است، اما نیازمند حرکت بهتری در راستای تدوین سند توسعه برای هر یک از گیاهان دارویی هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: باید جایگاه مشخصی برای عرضه گیاهان دارویی ایجاد شود، زیرا که با راه‌اندازی بازارچه گیاهان دارویی و تجارت آن می‌توان به توسعه کاشت و تولید و فرآوری گیاهان دارویی کمک خیلی بزرگی کرد و البته این مهم مورد استقبال افرادی که در زمینه گیاهان دارویی تجارت دارند، قرار خواهد گرفت.

نیاز‌های بازار را می‌توان به خوبی از طریق همین بازارچه‌ها رصد و دنبال کرد

قاسمی با بیان اینکه نیاز‌های بازار را می‌توان به خوبی از طریق همین بازارچه‌ها رصد و دنبال کرد، افزود: می‌توان در این بازارچه‌ها به کشاورزان اعلام کرد چه گیاه دارویی را کشت کنند و چه محصولاتی در اینجا مورد نیاز است و تولیدکنندگان می‌توانند با قیمت مناسب تری محصولات خود را به فروش برسانند و سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و سایر دستگاه‌های ذی مدخل نیز به عنوان هسته زنجیره‌ها در قالب کشت قراردادی با کشاورزان همکاری و آنان را در جهت تولید محصول، بازاررسانی، فرآوری و صادرات راهنمایی و هدایت کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه میز گیاهان دارویی باید تقاضا محور باشد، دستیابی به این امر را مدیریت خوب سایت گیاهان دارویی امکان پذیر دانست و گفت: همان گونه که ما سایت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس را به سمت سازمان مجازی سوق داده ایم، باید بتوانیم کل امور میز گیاهان دارویی را نیز به همین شکل پیاده سازی کنیم.

او با اشاره به اینکه تولید گیاهان دارویی اکنون دستی است که احتمالا مقرون به صرفه نیست، بیان کرد: هزینه کاشت و برداشت این محصولان اکنون زیاد است و می‌توان با استفاده از مکانیزاسیون پیشرفته و پرداخت یارانه به بهره‌برداران برای توسعه تولید گیاهان دارویی اقدام کرد.

قاسمی با اشاره به اینکه فضای گیاهان دارویی فضای بسیار بزرگ محسوب می‌شود و هنوز رقابتی نشده است، تاکید کرد: ما همه یک هدف را دنبال می‌کنیم و جدا از هم نیستیم و همه ارگان‌های دولتی و خصوصی، هدف نهایی آن‌ها رونق اقتصادی و سلامت جامعه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: متقاضیان زنجیره توسعه گیاهان دارویی که در این زمینه کارآفرینی داشته باشند می‌توانند از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) تسهیلات ۴ درصدی دریافت کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن