اخبار

سم آفلاتوکسین l چه کسی پاسخگوی تشویش اذهان عمومی است؟

ماجرای شیرهای پاستوریزه آلوده به سم آفلاتوکسین چیست؟
علی اصغر فیاض، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت چشمه نوشان خراسان: ” متاسفانه بعضی اوقات یک سری اظهارنظر‌ها بدون پایه و اساسی علمی مطرح می‌شود که دارای ارزش نیست و تنها منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شود. “
وی ادامه داد: ” موضوع شیر با سلامت جامعه در ارتباط است و این موضوع باید با نگاه علمی بررسی شود، نه براساس گمان و اظهار نظر شخصی که هم مردم را نگران می‌کند و هم به صنایع ضربه می‌زند. “
فیاض با بیان اینکه تهیه شیر، انتقال و تولید محصولات غذایی مرتبط با این ماده، تحت نظارت گسترده انجام می‌شود، گفت: “در گاوداری‌ها ودامداری‌های صنعتی، سازمان دامپزشکی به صورت دقیق این مراحل را بررسی می‌کند و پس از نظارت در مرحله خوراک دام، تهیه شیر و انتقال، در اختیار کمپانی‌ها قرار می‌دهد. این روند کنترلی در زمان تحویل به کمپانی‌ها هم توسط سازمان دامپزشکی انجام می‌شود. “
وی افزود: “روند تولید محصولات شیر در کمپانی‌هایی با تکنولوژی روز دنیا، بدون هیچ مشکلی و با آزمایش‌های مداوم صورت می‌گیرد. البته در این زمینه معاونت غذا ودارو نیز به شکل مستمر این فرآیند را کنترل می‌کند وهیچ شبهه‌ای در آن وجود ندارد. “
وی همچنین ادامه داد: ” شیر یک ماده فساد پذیر است و به همین دلیل تمامی مراحل آن به شیوه کاملاً نظارتی انجام می‌شود.

چه کسی پاسخگوی تشویش اذهان عمومی است؟

مطرح کردن آلودگی یک سوم شیر‌های پاستوریزه کشور به سم آفلاتوکسین از سوی صداوسیما موجب نگرانی عمومی شده است. این درحالی ست که رسانه ملی پس از مطرح ساختن این موضوع تاکنون برای رفع ابهام در این مورد، اقدامی انجام نداده است و هر لحظه به نگرانی مردم افزوده می‌شود.
صداوسیما به عنوان رسانه ملی که اعتبارش از بودجه عمومی تامین می‌شود و امکانات عریض و طویلی هم در اختیار دارد، باید برای شفاف ساختن این موضوع تلاش کند. رسانه ملی در این میان وظیفه دارد که صحت و کذب بودن این موضوع را بررسی و به اطلاع افکار عمومی برساند ونه با شانه خالی کردن، موجب نگرانی عمومی شود.
با توجه با حساسیت بالای این موضوع و ارتباط آن با سلامت جامعه، وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی به جای تکذیب، این موضوع را به صورت علمی بررسی و به اطلاع افکار عمومی برسانند و اگر خطری هم وجود دارد از طریق صداوسیما که عنوان کننده چنین موضوعی بوده، شرکت‌ها و برندهای درگیر در این موضوع را رسانه‌ای کند.
ماجرای سم آفلاتوکسین چیست؟ - شیر پاستوریزه - صدا و سیما
ماجرای سم آفلاتوکسین چیست؟ – شیر پاستوریزه – صدا و سیما

ماجرای سم آفلاتوکسین چیست؟ 

ماجرا از آنجا شروع شد که بهادر حاجی محمدی، بازررس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی، در برنامه “سلام، صبح بخیر” شبکه سه، مدعی آلوده بودن شیرهای پاستوریزه شد و گفت که “به جای روغن پالم و وایتکس درشیر، باید نگران سم‌های کشنده دیگر داخل شیر باشیم. ” این اظهارات به سرعت میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و نگرانی عمومی را به دنبال داشته است.
حاجی محمدی در این برنامه گفت که “شیر‌های پاستوریزه‌ای که از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌شود مقدار زیادی آلودگی به سم افلاتوکسین دارند. سمی که به منجر به سرطان کبد می‌شود. “

آمار های موجود در مورد سم آفلاتوکسین

حاجی محمدی، بازررس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی آمار‌هایی هم از شیر‌های آلوده در این برنامه ارائه کرد و گفت: ” طبق این آمار‌ها ۳۳ درصد نمونه‌های شیر پاستوریزه آلوده به این سم بودند. شیر‌های پاستوریزه آزمایش شده در تبریز ۶۲ درصد، ساری ۶۰، مشهد ۵ درصد، شیراز ۱۷ درصد و اردبیل ۳۳ درصد به سم آفلاتوکسین آلوده هستند. ” البته او در مورد استناد این آمار‌ها هم گفته که ” آمار‌ها مربوط به پژوهش تعدادی از دانشگاهیان است. “وی ادامه داد: “سم موجود در خوراک دام وارد شیر می‌شود و با توجه به این که این سم بر اثر حرارت جوشاندن از بین نمی‌رود، در شیر باقی می‌ماند. جای تاسف است بین ۱۰ کشور منطقه خاورمیانه رتبه آخر را از نظر وضعیت آلودگی سم سرطان‌زای آفلاتوکسین در شیر داریم.”

ضعف در مدیریت عامل بروز مشکل در شیر ها می باشد - صدا و سیما باید پاسخ گو باشد 
ضعف در مدیریت عامل بروز مشکل در شیر ها می باشد – صدا و سیما باید پاسخ گو باشد

سم آفلاتوکسین ؛ ضعف در مدیریت عامل بروز این مشکل است!

حاجی‌محمدی ضعف در مدیریت را عامل بروز این وضعیت که برای نخستین بار به این صورت اعلام شده عنوان کرد و با بیان این که سال‌هاست شاهد چنین روندی هستند، گفت: “متولی بهداشت شیر وزارت بهداشت است، اما آلودگی شیر در دامداری و به دلیل غذای آلوده دام رخ می‌دهد که متولی‌اش سازمان دامپزشکی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.
از یک سو موضوع آلودگی موادغذایی از جمله مباحثی ست که به صورت مستقیم با سلامت جامعه در ارتباط است و مردم به سرعت نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند، بخصوص شیر‌های پاستوریزه که بیشتر از دیگر مواد غذایی در معرض فسادپذیری و میکروبی شدن قرار دارند.
از سوی دیگر جامعه مصرف این مواد غذایی بسیار بالاست، البته سال‌های گذشته نیز موضوع آلوده شدن شیر‌ها رسانه‌ای شده بود. اما حالا ورود سم آفلاتوکسین به شیر‌ها نگرانی بیشتری در میان جامعه مصرف این ماده غذایی ایجاد کرده است.

سم آفلاتوکسین در کدام شیر ها وجود دارد؟

آفلاتوکسین‌ها (Aflatoxin) سموم قارچی طبیعی هستند که از گونه‌های قارچ آسپرژیلوس مانند آسپرژیلوس فلاووس(Aspergill flavus)، اسپرژیلوس پارازیتیکوس (A.parasiicus) و آسپرژیلوس نومیوس (A. nomius) منشأ می‌گیرند. این قارچها معمولاً ذرت، یا بادام زمینی و پسته را به راحتی آلوده می‌کنند، در حالیکه گندم، جو بارلی و برنج به این قارچها معمولاً مقاومتر هستند. آفلاتوکسین‌ها انسان را از طریق مواد غذایی آلوده مانند تخم مرغ، شیر و محصولات لبنی آلوده می‌کنند و می‌توانند سرطانزا باشند.

همانطور که مشخص است سم آفلاتوکسین از مواد غذایی که دام ها مصرف می کنند وارد شیر می شود و اینکه بگوییم فقط شیر های پاستوریزه دارای این سم هستند نمی تواند صحیح باشد و باید به صورت دقیق و جامع مشخص شود که کدام شیر ها دارای مشکل هستند. در تمام تحقیقات مشخص است که تغذیه دام با مواد آلوده باعث ایجاد این سم می شود و باید از مراکزی شیر را تهیه کرد که به تغذیه دام آنها مطمئن باشید و مسئولیت این امر با سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی است.


دکتر متخصص طب سنتی 

Review Overview
5
SUMMARY

همانطور که مشخص است سم آفلاتوکسین از مواد غذایی که دام ها مصرف می کنند وارد شیر می شود و اینکه بگوییم فقط شیر های پاستوریزه دارای این سم هستند نمی تواند صحیح باشد و باید به صورت دقیق و جامع مشخص شود که کدام شیر ها دارای مشکل هستند. در تمام تحقیقات مشخص است که تغذیه دام با مواد آلوده باعث ایجاد این سم می شود و باید از مراکزی شیر را تهیه کرد که به تغذیه دام آنها مطمئن باشید و مسئولیت این امر با سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی است.

5.0
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن