Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
سبک زندگی

سوجوک تراپی چیست؟

سوجوک تراپی نوعی تکنیک درمانی در کشور کره و روسیه می باشد که اولین بار در سال 1987 توسط آقای پارك جی وو در كره جنوبی كشف شد.

در زبان کره‌ای، su به معنای دست و jok به معنای پا می باشد بنابراین متخصصان این تکنیک دست و پای بدن را منطبق بر تمام اعضای داخلی آن می دانند و معتقدند با استفاده از دست و پا می توان بسیاری از بیماری ها را درمان نمود.

سیستم انطباق در طب سوجوک یا طب سوزنی کره ای چیست؟

تمام اعضای مختلف سازنده‌ی بدن در نقاطی منعکس می‌شوند که به آن سیستم انطباق می‌گویند. در سیستم انطباق هر ارگان و هر عضو در ناحیه‌ای مشخص می‌شود.در طب سوزنی چینی بر روی تمامی نقاط بدن کار می شود اما در سوجوک تراپی دست و پا اهمیت بیشتری داشته و تمام تمرکز متخصص بر روی این دو نقطه که به سیستم انطباق شهرت دارند می باشد و همین امر علت تفاوت طب سوجوک با طب سوزنی می باشد.

به‌عنوان مثال :چنانچه ارگانی مانند چشم‌ عملکردش مختل شود، این اختلال را به سیستم انطباق اطلاع می‌دهد. در سیستم انطباق ،نقاطی به‌ نام نقاط انطباق وجود دارد که محل تمرکز اطلاعات هستند و می‌توان با استفاده از وسایلی این نقاط حساس را پیدا کرد.

در صورت دسترسی به این نقطه‌ی حساس، در واقع به آن ارگان دست یافته‌ایم و وقتی روی این نقاط کار می‌کنیم، موجی به سمت آن ارگان خاص می‌رود. سیستم‌های انطباق روی دست‌ها، پاها، روی گوش و حتی روی زبان وجود دارند.

در تمام سیستم انطباق اطلاعات مربوط به کارکرد ارگان‌ها یافت می‌شود. نقاط انطباق وقتی حساس می‌شوند که اختلال عملکرد در ارگان داشته باشیم.

علت نامگذاری دست و پا در طب سوجوک به سیستم انطباق بدن چیست؟

تمام اعضای مختلف سازندهٔ بدن در نقاطی از دست و یا پا منعکس می‌شوند و در صورت اختلال در عملکرد هر یک از این ارگان ها این اختلال سریعا به سیستم انطباق که محل تمرکز اطلاعات می باشد اطلاع داده می شود و سوجوک تراپی با پیدا نمودن این نقاط حساس بر روی عملکرد ارگان تاثیر گذاشته و با رهاسازی جریان ها سبب رفع اختلال یاد شده می گردد.

نقاط حساس بدن در سوجوک تراپی - نقاط انطباق بدن 
نقاط حساس بدن در سوجوک تراپی – نقاط انطباق بدن

مزایای استفاده از این طب ناشناخته

1. سازگاری سوجوک تراپی با روش های دیگر به نحوی که استفاده هم زمان از آن به همراه داروهای شیمیایی یا گیاهی روند بهبود را تسریع می نماید.

2. با استفاده از این تکنیک درمانی بسیاری از بیماری های حاد را به صورت فوری می توان درمان نمود.

3. استفاده از این روش کاملا بدون خطر و فاقد عارضه خواهد بود و به هیچ عنوان سلامتی شما را تهدید نخواهد نمود.

4. این تکنیک نیاز به وسایل و تجهیزات گران قیمتی ندارد و در صورت فراگیری نکات این تکنیک می توانید به راحتی آن را در منزل برای خود و سایر اطرافیانتان اجرا نمایید.

5. در این روش تمرکز بر روی دست ها و پاها بوده و به هیچ عنوان بدن شما دستکاری نمی شود..

انجام سوجوک تراپی در چه افرادی ممنوع می باشد؟

استفاده از این روش درمانی در افرادی که از مواد مخدر استفاده می نمایند ممنوع بوده و همچنین انجام آن در دوران بارداری و یا در زمانی که احساس بی خوابی ،گرسنگی و یا خستگی شدید می نمایید جایز نمی باشد.

نقاط حساس کف دست - سوجوک تراپی - طب هند 
نقاط حساس کف دست – سوجوک تراپی – طب هند

این طب در چه مواردی کاربرد دارد؟

1. لاغری و کاهش وزن

2. درمان بیماری های زنانه مانند نازایی ،تخمدان پلی کیستیک ،خونریزی های غیر معمول ،مشکلات هورمونی و ….

3. رفع سلولیت

4. جوان سازی پوست و رفع چین و چروک

5. بزرگ یا کوچک نمودن سینه ها

6. درمان دردهای استخوانی و عضلانی

7. درمان بیماری دیابت و یا ام اس

8. درمان میگرن و انواع سردرد ها


مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد 

دکتر متخصص طب سنتی 

Review Overview
5
SUMMARY

تمام اعضای مختلف سازنده‌ی بدن در نقاطی منعکس می‌شوند که به آن سیستم انطباق می‌گویند. در سیستم انطباق هر ارگان و هر عضو در ناحیه‌ای مشخص می‌شود.در طب سوزنی چینی بر روی تمامی نقاط بدن کار می شود اما در سوجوک تراپی دست و پا اهمیت بیشتری داشته و تمام تمرکز متخصص بر روی این دو نقطه که به سیستم انطباق شهرت دارند می باشد و همین امر علت تفاوت طب سوجوک با طب سوزنی می باشد.

5.0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن