Notice: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4802
سبک زندگی

جایگاه شادی در طب سنتی

یک نگاه گذرا در سطح شهر بیندازید.این بار تمرکزتان بر ترافیک و ...

اهمیت جایگاه شادی در طب سنتی در یک نگاه گذرا در سطح شهر بیندازید.این بار تمرکزتان بر ترافیک و شلوغی و هوای آلوده نباشد و به چهره ی افراد نگاه کنید.همگی در فکرند و انگار کشتی هایشان غرق شده است.به راستی چه اتفاقی رخ داده یا در حال وقوع است؟ این روزها حال و هوای مردم شهر دیگر مثل قبل نیست. حکایات طنز عبید و صدای رادیو جمعه حال هیچ کس راخوب نمیکند و هر روز آمارهای عجیبی از افزیش اضطراب و غم و عصبانیت انتشار میابد. وزارت بهداشت به تازگی آماری 34 درصدی از مبتلایان به یک نوع اختلال روانی در پایتخت اعلام کرده و این خود نمونه ای از کاهش شادی و شعف در بین ایرانیان است. بدون شک بزرگترین تهدید در حال حاضر ایران نبود شادی و شور فردی و ملی است.

"<yoastmark

مزاج افرادی همیشه شادی آفرین هستند

ایرانیان همواره میانه ی خوبی با خنده و خندیدن داشته اند،تا آنجا که آن را درمان هر درد بی درمان نامیده اند و به راستی که این جمله را باید با طلا نوشت. بسیاری از ما گمان می کنیم که شادی و نشاط مخصوص افرادی است که تمام شرایط مناسب زندگی را داشته باشند؛ سلامتی،وجود عزیزان ، شرایط اقتصادی عالی و هزارو یک مورد دیگر اما جالب است بدانیم که از دیدگاه طب سنتی شادی رابطه ی مستقیمی با شرایط بیرونی فرد ندارد و عمیقا موضوعی درونی است. مزاج لطیف و درجه ی رطوبت و حرارت نزدیک به اعتدال باعث می شود که فرد رفتارهای منعطف از خود نشان دهد و بتواند خود و دیگران را شاد کند و در شرایط مختلف واکنش های مثبت و سنجیده نشان دهد.

باید شادی کنید تا بیمار نشوید

تاثیر درجه ی تری بر میزان انعطاف فرد را میتوان ،از مقایسه ی چوب درختان در فصل بهار و پاییز و میزان شکنندگی آن هم متوجه شد. در بهار میزان خلط دم یعنی گرمی وتری زیاد است و در پاییز میزان خلط سودا یعنی سردی و خشکی و این قانون در بدن انسان هم وجود دارد، حالا این معانی چه ربطی به خنده و شادی دارند؟خنده و شادی از قسمت های عالی مغز منتشر میشود و این بخش ها برای عملکرد مناسب نیاز به رطوبت دارند. پس باید مواظب خشکی مغزمان باشیم و بدانیم که آب پاش مغز،خندیدن است. اگر به هر دلیل، حجم حرارت مغز و کبد زیاد باشد،فرد به طرف خشکی مغز میرود و این خشکی او را افسرده و خموده می کند.

"<yoastmark

تغذیه مناسب 

برای ایجاد شادی و نشاط،هم نشینی با انسان های پرانرژی،دیدن مناظر مفرح و شنیدن صداهای خوش و مدیتیشن توصیه شده است و شاید از تاثیر تغذیه بر حال خوب و روحیه ای شاداب که بسیار هم مهم است کمتر شنیده باشیم .به توصیه طب سنتی ،خوراکی هایی با طبع گرم، قلب و مغز را قوی تر میکند و به اصطلاح موتور آنان را روشن نگه میدارند. مصرف خوراکی هایی ازقبیل گلابی،دارچین،ریحان،بالنگ ،انگور،به،سیب،زعفران،خرما و از همه مهم تر شیرداغ کم چرب به همراه عسل که همگی رطوبت مغز را حفظ می کنند و به انسان قدرت شادی و نشاط هدیه می کنند می توانند در کنار عوامل روانی حال ما را برای زندگی ای شادتر و لذت بیشتر، بهتر کنند.

نوشیدنی ها 

قبل از آنکه برای درمان فکرهای منفی و افسرگی تان به متخصصین مغز و اعصاب و روان پزشکان مراجعه کنید،مدتی دست نگه دارید. طب سنتی برای شاد بودن دنیایی از نوشیدنی های خوشمزه را توصیه می کند. دمنوش های اسطوخودوس،نعناع ،بادرنجبویه،گل گاو زبان،گل سرخ ،دارچین ،به لیمو، بابونه و زعفران ،مجموعه ای از گل ها و گیاهان شادی لقب می گیرند و می توانند درگوشه ای از آشپزخانه ی همه ی ما به عنوان آرام بخش هایی طبیعی قرار بگیرند. این تنوع بی نظیر از نوشیدنی های مفرح قلب و مغز،قدرت انتخاب بالایی برای همه ی ما با هر سلیقه ای فراهم می کند و بیش از هر داروی آرام بخشی می تواند کسالت،بیقراری وعصبانیت را که متاسفانه مهمان ناخوانده ی اکثر ماست را درمان کنند.

"<yoastmark

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن