اخبار

همایش طب اسلامی در قم

به گزارش مجله خبری بوعلی همایش طب اسلامی با همکاری سازمان تبلیغات حوزه علمیه قم در تاریخ 98/4/27 برگزار شد. به گفته دبیر اجرایی این مراسم جناب آقای حجة السلام رحمانی هدف از اجرای این مراسم آشنایی مردم با طب اسلامی می باشد. ایشان توضیح می دهند با توجه به جایگاه طلبی که داریم یکی از جنبه های بحث دینی این است که در سلامت مردم ما بتوانیم حرفی برای گفتن با زبان دین داشته باشیم و بتوانیم خیلی از مشکلات و معضلاتی که مردم به خاطر عمل نکردن به دستورات دینی دچارش شدند را حل کنیم.

اصلاح سبک زندگی

حجة اسلام رحمانی در ادامه می فرمایند: ما باید بتوانیم بیماری های متنوع و مختلف و متعدد و عمیقی که وجود دارد، این ها را بتوانیم سازماندهی بکنیم و با تدابیر اهل بیت(ع) انشاالله درمان کنیم. ما باید بتوانیم کلام اهل بیت(ع) را به گوش مردم برسانیم؛ مردم با عمل به دستورات اهل بیت(ع) انشاالله این معضلات و مشکلاتی را که دارند در سبک زندگی بتوانند بر طرف بکنند و یک زندگی سالم و بدون بیماری جسمی و روحی داشته باشند.

ما از مردم شروع کردیم تا بتوانیم آن ها را آموزش بدهیم و اطلاع رسانی بکنیم و چهره به چهره بتوانیم با مردم ارتباط بگیریم تا آن ها به عنوان پشتیبان نیروی انسانی بتوانند کمک کار باشند. اساتید هم می توانند به عنوان پشتیبان نیروی علمی و گروه علمی در خدمت این مجموعه باشند. تمام اهداف این مجموعه در خدمت گسترش اهداف اهل بیت(ع) می باشد کما اینکه با گسترش شاخه های مختلف که ایجاد می شود ما میتوانیم این طرح را گسترش دهیم.

طب اسلامی و نان

این همایش با سخنرانی دکتر حمید رضا ضیایی برگزار شد، یکی از اهدافی که در این همایش در مورد آن بحث و گفتگو شد، اصلاح نان بر سر سفره های مردم بود زیرا در دین اسلام به آن تاکید زیادی شده است. یکی از مهم ترین اصول طب اسلامی اصلاح تغذیه می باشد. این همایش ترویج سبک زندگی اسلامی را در دستور کار خود دارد و اصول درمانی را با احادیث اسلامی ارزیابی می کند. این همایش با حضور طلاب شهر های مختلف در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن