اخبار

نشست نهایی گروه طب سوزنی سازمان جهانی بهداشت

تدوین مقررات آموزشی و راهنمای بالینی طب سوزنی به عنوان سند رسمی سازمان جهانی بهداشت

نشست نهایی گروه طب سوزنی سازمان جهانی بهداشت با حضور پزشک ایرانی

نشست نهایی گروه طب سوزنی سازمان جهانی بهداشت برای تدوین مقررات آموزشی و راهنمای بالینی طب سوزنی به عنوان سند رسمی سازمان جهانی بهداشت، با حضور متخصصانی از ۱۲ کشور، از جمله جمهوری اسلامی ایران، در چین برگزار شد.

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از روابط‌ عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، این نشست با حضور «جانگ چی»، مدیر کل دفتر طب سنتی و مکمل سازمان جهانی بهداشت و ۱۲ متخصص مطرح از کشورهای کانادا، چین، استرالیا، آلمان، آمریکا، تایلند، کره جنوبی و ایران، توسط دفتر طب سنتی و مکمل سازمان جهانی بهداشت و به میزبانی دانشگاه هوبی در شهر ووهان چین برگزار شد.

نایب‌رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی

دکتر «امیرهومن کاظمی»، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و نایب‌ رییس فدراسیون جهانی که از اعضای اصلی گروه طب سوزنی سازمان جهانی بهداشت نیز هست، در خصوص این نشست تخصصی گفت: در این نشست، استادان مدعو طب سوزنی و مقاماتی از سازمان جهانی بهداشت در جلسات فشرده چند روزه به بررسی و ویرایش چاپ قبلی کتاب راهنمای این طب در سازمان پرداخته و با ارائه اسناد و مدارک علمی و انجام بحث‌های کارشناسی، نکات و موارد جدیدی را به قوانین موجود اضافه کردند.

این استاد ایرانی دانشگاه پکن با بیان اینکه امروزه طب سوزنی به‌طور رسمی در ۱۸۳ کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از ۱۰۰ کشور برای استفاده آن قوانین رسمی داخلی دارند، افزود: کتاب راهنما می‌تواند به ارتقای قوانین داخلی کشورها کمک کرده و به‌عنوان یک مرجع رسمی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر کل دفتر طب سنتی و مکمل سازمان جهانی بهداشت نیز با بیان اینکه هدف سازمان جهانی بهداشت، حمایت از توسعه علمی طب‌های مکمل علمی و اثربخش است، گفت: مطابق آمار موجود، طب سوزنی دارای بیشترین مقالات علمی و اقبال بیماران در بین طب‌های مکمل است.

وی افزود: راهنمای بالینی این طب که در جلسات چند ساله تدوین شده و این آخرین جلسه ویرایش نهایی آن بود، بعد از اضافه شدن برخی نظرات دیگر، به‌زودی چاپ شده و می‌تواند در ادغام این طب در سیستم سلامت در جهت ارتقای خدمات فراگیر که هدف سازمان جهانی بهداشت است، کمک شایانی کند.

منبع: دفتر طب ایرانی

List of acupuncture points

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن