گیاهان دارویی

فیتوتراپی چیست؟

آیا می دانید واکنشهای منفی دارو چهارمین عامل اصلی مرگ در ایالات متحده است؟ براساس تحقیقات منتشر شده توسط دانشگاه هاروارد، داروهای تجویز شده احتمال بروز واکنشهای جدی پس از ورود به بدن را دارند، حتی داروهایی که به طور صحیح تجویز شده اند. عوارض جانبی دارو ها بسیار جدی می باشد و این یک واقعیت غم انگیز می باشد. راه حل فیتوتراپی است؟

داروهای مدرن که برای بهبودی ما ساخته می شوند، ممکن است در واقع به ما آسیب برسانند. به همین دلیل است که فیتوتراپی ، استفاده از داروهای گیاهی و مولکولهای گیاهی برای بهبودی، محبوبیت زیادی در جهان پیدا کرده است و به نظر می رسد که فیتوکتیکال در خط مقدم صنعت طب طبیعی قرار دارد.

فیتوتراپی چیست؟

فیتوتراپی استفاده از مولکولهای حاصل از گیاهان برای معالجه و پیشگیری از بیماری است. شما می توانید مانند یک پزشک داروساز به فیتوتراپی فکر کنید و انتظار داشته باشید که این امر شامل استفاده از هیچ داروی مصنوعی از آزمایشگاه نباشد. تمام اصول علمی و تجهیزات مورد استفاده مولکولهای گیاهی خالص هستند.

فیتوتراپی برای جلوگیری یا تسکین تعدادی از نگرانی های سلامت، از پیری پوست و آکنه گرفته تا دیابت، فشار خون بالا و حتی سرطان استفاده می شود.

فیتوتراپی در مقابل داروهای شیمیایی

Phytoceuticals مولکول های طبیعی یک گیاه هستند، بدون هیچ گونه اصلاح و از نظر قانونی یک مولکول مصنوعی هستند.

اگرچه بسیاری از داروهای شیمیایی در گیاهان کشف شدند، شرکت های داروسازی صدها نوع مصنوعی از مولکول گیاه ایجاد کردند. سپس آنها مطالعات بالینی را انجام دادند، ثبت اختراع کردند و انواع داروهای مصنوعی را به عنوان “دارو” منتشر کردند.

 

گیاهان دارویی - خواص گیاهان دارویی - مورفولوژی گیاهان دارویی
گیاهان دارویی – خواص گیاهان دارویی – مورفولوژی گیاهان دارویی

مزایای برتر

1. طب طبیعی مبتنی بر علم

آنچه فیتوتراپی را از گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی متفاوت می کند این است که این یک عمل پزشکی مبتنی بر علم است. قبل از انتشار یک محصول فیتوسیتیک ، این فرآورده تحت آزمایشات بالینی و مطالعات دقیق پزشکی بیولوژیک قرار می گیرد.

با استفاده از فیتوتراپی ، با توجه به ایمنی و در دسترس بودن فرآورده های زیستی داروی گیاهی، با استفاده از داروهای شیمیایی، کارآیی لازم را کسب می کنند. به منظور به حداکثر رساندن کارآیی، مواد گیاهی ترکیب می شوند و از ترکیبات بسیار قدرتمندی برای اثرات مکمل آنها استفاده می شود.

2. تاریخچه طولانی استفاده

ما می دانیم که گیاهان از زمان قدیم برای بهبودی مورد استفاده قرار گرفته اند. در واقع استفاده طولانی مدت از گیاهان دارویی در فرهنگ های هند، چینی و ایرانی وجود دارد. در حقیقت، براساس یک بررسی تاریخی که در فارماکوگنیوز ریویو منتشر شده است ، “بهبود با گیاهان دارویی به اندازه خود بشر قدیمی است.

این تاریخ غنی در گیاهان دارویی مانند آزمایش های بالینی انسانی است که بیش از هزاران سال ادامه دارد. در حقیقت، برخی از مستندات تاریخی استفاده ثابت می کند که استفاده از گیاهان دارویی و نسخه های طبی بسیار دقیق و نزدیک به علم مدرن است.

3. غیر سمی و بدون عوارض جانبی

Phytoceuticals به عنوان یک ماده بی خطر و غیر سمی شناخته شده است و در صورت استفاده مناسب از آنها، عوارض جانبی ایجاد نمی کند. در حقیقت، تصور می شود استفاده مزمن از گیاهان دارویی بی خطر است. فرمول های موجود در فیتوسیتیک ها آزمایشگاه آزمایش و تأیید شده اند.

با این حال، در موارد اندکی، آماده سازی فیتوتراپی ممکن است واکنش های آلرژیک ایجاد کند، که این امر به واکنش شخصی کاربران به عصاره گیاه خاص بستگی دارد.

داروهای شیمیایی، که نسخه های مصنوعی ترکیبات گیاهی هستند، بعضاً توسط بدن به عنوان یک ماده xenobiotic یا خارجی رد می شوند. اما بدن ما گیاهان را طبیعی ارزیابی می کند، به همین دلیل وقتی از آنها به عنوان دارو استفاده می کنیم اثرات سمی وجود ندارد.

4. بدون عوارض خاص و اثر گذاری های منفی

با استفاده از گیاهان دارویی که از مولکولهای گیاهی واقعی حاصل می شوند، می توانید طی مدت زمان طولانی از آنها به طور مداوم استفاده کنید. بدن شما دارو را می پذیرد و تحمل یا رد نمی شود.

محصولات مشترک فیتوتراپی

اگرچه بیشتر داروهای تولید شده در آزمایشگاه ها مصنوعی هستند، اما بسیاری از داروها از محصولات طبیعی سرچشمه می گیرند. چندین دهه است که عصاره های گیاهی و مشتقات آن به دلیل اثرات درمانی خود در پیشگیری و درمان مشکلات سلامتی مورد توجه قرار گرفته اند.

صدها داروی شیمیایی وجود دارد که از گیاهان به دست می آیند، از جمله داروهای محبوب زیر:

  • مورفین و کدئین
  • Sudafed pseudoephedrine و metamamphetamine
  • آسپرین (اسید استیل سالالیلیک اسید)
  • پنی سیلین
دانشگاه Pacific Rim - آموزش فیتوتراپیست 
دانشگاه Pacific Rim – آموزش فیتوتراپیست

آموزش فیتوتراپیست

بهترین راه برای تبدیل شدن به یک فیتوتراپیست واقعی، گذراندن دوره یا گرفتن مدرک دیپلم یا مدرک فارماکولوژی است. سپس می توانید دوره پزشکی در گیاهان دارویی را طی کنید ، زیرا اصول علمی یکسان هستند.

آگاه باشید که دوره های بسیاری وجود دارد که “دیپلم فیتوتراپی” ارائه می دهند، اما در واقع داروهای گیاهی سنتی را آموزش می دهند. که در طب سنتی کاربرد دارد اما در حقیقت بین این دو تمایزی وجود دارد، زیرا فیتوتراپی بر کارآیی علمی مولکولهای گیاهی خاص تمرکز دارد، خصوصاً وقتی آنها در ترکیب با سایر مولکولهای گیاهی مورد استفاده قرار گیرند.

یکی از مدارسی که در حال حاضر دوره های بالینی فیتوتراپی را ارائه می دهد کالج Pacific Rim در کانادا است.


دکتر متخصص طب سنتی

مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد

Review Overview
5
SUMMARY

فیتوتراپی استفاده از مولکولهای حاصل از گیاهان برای معالجه و پیشگیری از بیماری است. شما می توانید مانند یک پزشک داروساز به فیتوتراپی فکر کنید و انتظار داشته باشید که این امر شامل استفاده از هیچ داروی مصنوعی از آزمایشگاه نباشد. تمام اصول علمی و تجهیزات مورد استفاده مولکولهای گیاهی خالص هستند.

فیتوتراپی برای جلوگیری یا تسکین تعدادی از نگرانی های سلامت، از پیری پوست و آکنه گرفته تا دیابت، فشار خون بالا و حتی سرطان استفاده می شود.

5.0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن