اخبار
موضوعات داغ

طب سنتی – بیماری ویروسی با علایم گرفتگی عضلات و حالت تهوع

مصرف غذا با طبع سرد عامل بیماری

1) گرفتگی عضلات از سردی می باشد که مصرف بیش از حد ماست و دوغ باعث افزایش اسید لاکتیک در بدن می شود که یکی از علت های شایع گرفتگی عضلات در بدن است. اسپاسم و گرفتگی عضلات از مصرف بیش از حد غذا با طبع سرد می باشد.

2) بر اثر مصرف غذا های با طبع سرد بیش از حد معده که یک عضو سرد می باشد سرد تر می شود و باعث حالت تهوع می شود. حالت تهوع از مصرف بیش از حد غذا با طبع سرد می باشد. 

تغذیه یکی از عوامل تاثیر گذار در این بیماری است و مهم ترین عامل در افزایش شدت بیماری می باشد که ما می توانیم آموزش لازم را بدانیم و قبل از مبتلا شدن به بیماری با آن مقابله کنیم.

سوال: چرا ما به مصرف سردی علاقه داریم؟

طب سنتی ایرانی بدن انسان را به طبع های مختلف تقسیم بندی می کند که یکی از عوامل تاثیر گذار بر این طبع اقلیم مناطق مختلف می باشد با توجه به شرایط اقلیمی ایران که در بیشتر مناطق گرم و خشک است طبع ما گرم می باشد و ما برای کاهش این حرارت به سمت سردی میرویم ما علاقه مند یه آب سرد ، خیار و در فصل تابستان هندوانه و … هستیم. این علاقه اگر مقدار کمی باشد و برای کم کردن حرارت باشد طبیعی است اما اگر این مصرف ادامه دار باشد اعضای سرد بدن سرد تر می شود و این سردی باعث بروز بسیاری از بیماری ها می باشد.

اعضای سرد بدن را بشناسید:

معده: یکی از اعضای سرد معده می باشد که با مصرف بیش از حد سردی باعث حالت تهوع و انواع بیماری می شود

سر: یکی از اعضای سرد بدن سر می باشد که با مصرف بیش از حد غذا با طبع سرد دچار سرگیجه و دیگر مشکلات می شود

دستگاه عصبی و استخوان ها: عصب و استخوان ها که عضو سرد هستند با مصرف بیش از حد سردی سرد تر می شوند و این سردی در بدن با علایم درد و گرفتگی عضلات در بدن خود را نشان می دهد.

عوارض شایع مصرف غذا با طبع سرد در بدن که با بهبود عملکرد تغذیه قابل جبران می باشد. در چشم، سردی باعث ضعف دید می شود سردی سر باعث سفیدی مو می شود و این سردی در بلعیدن انسان را دچار مشکل می کند و کبد را تبدیل به یک کبد چرب می کند و چربی خون بدن را افزایش می دهد.غذا های سرد کم کالری هستند و باعث ضعف عمومی می شوند.

راهکار درمان برای این بیماری

برای کاهش علایم این بیماری و افزایش حرارت در معده مصرف زنیان در این بیماری توصیه شده است که می توان قبل از غذا و بعد از غذا آن را مصرف کرد و زنیان به صورت عرق طبیعی و گیاه موجود می باشد بهتر است بدون افزودنی خورده شود تا تاثیر بیشتری بگذارد در غیر اینصورت با مقدار کمی شکر مصرف شود .

از غذا های فست فودی ، ذرت مکزیکی و مرغ پرهیز کنید و از غذاهای آبکی استفاده نکنید و بیشتر سعی کنید غذا سفت باشد ولی مقدار کم و تعداد دفعات بیشتر مصرف کنید این نکته را در ذهن داشته باشید که حتما از غذاهای تازه استفاده کنید.

مصرف زنیان ، آجیل به مقدار کم ، مویز سیاه ، گوشت تازه گوسفند در بهبود علایم بیماری کمک کننده می باشند.

سوال: برای کاهش میل به سردی چکار کنیم؟

چون رطوبت در خون ما کم است با مصرف شیر این رطوبت جبران می شود و رطوبت از نوع گرم باعث بهبود سیستم ایمنی بدن و کاهش میل به مصرف سردی ها می شود. مصرف روزانه 3 الی 4 لیوان شیر گرم و مقدار کمی عسل قبل از وعده های غذایی با معده خالی به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند و سردی را از بین می برد.

منبع : مجله خبری بوعلی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن