Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
حکیم آل اسحاق

معرفی بنیانگذار

حکیم محمد آل اسحاق ، فرزند آيت الله العظمي شيخ عبد الكريم خوئینی آل اسحاق در سال 1303 شمسي در منطقه خوئین كه ميان همدان و قزوين و زنجان است ديده به جهان گشودند .

پدرشان شيخ عبدالكريم از مراجع منطقه خوئین و از مخالفان سرسخت رضا خان بودند كه در اواخر عمر به قم مهاجرت كردند و به تدريس علوم فقهي پرداختند.حکیم محمد آل اسحاق در سال 1325 پس از مهاجرت به قم به واسطه آشنايي كه با قانون بوعلي سينا داشتند شروع به معالجه نمودند وقتي از نجف اشرف مراجعت نموده و به انقلاب امام پيوستند ترويج طب گياهي را نيز شروع نمودند همچنين در كنار روانشناسي اسلامي و جامعه شناسي كتاب قانون بوعلي سينا را در حوزه علميه قم تدريس نموده و تجربه هاي بوعلي را كه از ساير تجربه ها مطمئن تر بود ملاك معالجات خود قرار دادند بطوريكه مورد توجه طلاب و مردم قرار گرفت تا حدي كه ساير اقشار مردم و دانشجويان هم در بحث شركت ميكردند .

حکیم محمد آل اسحاق ازسال 1375 به دليل كهولت سن ، بحث قانون به خانه ایشان منتقل شد و عده ای این راه دور را در سرما و گرما برای شرکت در بحث می پیمودند که همین عشق و علاقه در ایشان ایجاد انگیزه ای کرد که قدمی فراتر بردارند و تجربه های بوعلی را که بارها آزموده بودند به صورت غذا درمانی و کپسول و سایر ترکیبات گیاهی عرضه نمایند و این عمل نیز مورد استقبال قرارگرفت به صورتی که امروز طب گیاهی بوعلی سینا در سطح وسیعی از ایران مطرح شده و گاه از خارج مرزها هم به این مرکز مراجعه می کنند.

حکیم آل اسحاق
حکیم آل اسحاق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن