Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
اخبار

بازآموزی یکروزه مبانی طب سنتی ایرانی

به گزارش مجله خبری بوعلی در همایش پزشکی یکروزه با موضوع مبانی طب سنتی ایرانی و طب مکمل در ساختمان نظام پزشکی استان البرز در تاریخ 98/04/13 از ساعت 8 الی 13 برگزار شد. در این همایش بیش از 100 نفر از پزشکان عمومی استان البرز شرکت داشتند.

به گفته دبیران اجرایی این مراسم هدف از برگزاری این همایش آشنایی پزشکان استان البرز با راه های درمانی طب سنتی ایرانی و مکمل بود. این مراسم با حضور دکتر محمد حسین آیتی،دکتر حوریه محمدی و دکتر غلامرضا کرد افشاری به عنوان سخنران برگزار شد و مورد استقبال پزشکان قرار گرفت .

دکتر محمد حسین آیتی در این همایش پزشکی از افزایش استقبال جهانی برای خرید داروهای گیاهی و درمان از طریق طب سنتی گفتند و بر لزوم افزایش سلامتکده های طب سنتی و آشنایی پزشکان با طب سنتی ایرانی تاکید کردند. نکته قابل توجه در صحبت های دکتر محمد حسین آیتی این بود که از 8000 گونه گیاهان دارویی در دنیا ما با 2300 گونه گیاهی جایگاه خیلی خوبی را داریم اما متاسفاته درصد فروش ما از این محصول به شدت پایین می باشد و فقط گیاه زعفران ایرانی بالاترین نرخ فروش را دارد.

تشریح طب سنتی ایرانی و مکمل

همچنین در این مراسم دکتر حوریه محمدی و دکتر غلامرضا کرد افشاری به تشریح طب سنتی پرداختند و مصرف غذاها با مزاج سرد را علت اکثر بیماری ها عنوان کردند زیرا سردی معده و هضم بد غذا باعث بیماری می شود. دکتر غلامرضا کرد افشاری در این مراسم گفتند: بدن انسان باید در نقطه تعادل مزاجی باشد تا همیشه سالم بماند و در ادامه گفتند منظور ما از طب سنتی؛ طب سنتی است که بر پایه تحقیق و مستندات علمی باشد و در دنیا قابل ارائه باشد. با اینکه ایران یکی از پایگاه های بزرگ طب سنتی است ولی هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است طب سنتی ایرانی در هشت سال گذشته رو به پیشرفت است اما هنوز جای کار دارد و تا رسیدن به استاندارد های جهانی راه خیلی زیادی دارد.در پایان این مراسم پزشکان به طرح سوالات خود پرداختند و مراسم به اتمام رسید.

دبیران اجرایی این همایش پزشکی ، دکتر فاطمه خضری و دکتر شراره دوستی رضایی بودند و بر لزوم تکرار همایش های طب سنتی ایرانی و مکمل در استان البرز تاکید کردند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن