حجامتدرمانگاه شرکت بوعلی دارو

حجامت

حجامت

حجامت یکی از قسمت‌های طبابت در طب سنتی می‌باشد، حجامت در دین اسلام نیز به آن سفارش شده است. واحد اعمال یداوی (حجامت) در سلامتکده بوعلی در روز هایی که حجامت به آن توصیه شده است یکی از پر مراجعه ترین قسمت های مجموعه می باشد. برخی از بیماری‌ها توسط حجامت به‌سادگی قابل‌درمان است. این بخش شامل 2 قسمت مجزای آقایان و خانم‌ها زیر نظر پزشک آماده‌ی خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان می‌باشد .

واحد اعمال یداوی (حجامت)
واحد اعمال یداوی (حجامت)

رعایت نکات بهداشتی در حجامت

هر فرد توسط وسایل یک‌بارمصرف و مجزا حجامت و پانسمان می‌شود .پذیرش با وقت قبلی و با تماس با شماره 37221172-025 مقدور می‌باشد. نوع و محل حجامت توسط درمانگران طب سنتی مشخص می‌شود.این واحد همه‌روزه به‌جز ایام تعطیل از ساعت 9 الی 15 آماده خدمت‌رسانی به مراجعان می‌باشد.

جایگاه حجامت در طبّ اسلامی

از حجامت برای درمان بیماری‌های فراگیر و مهمی مانند؛ سکته قلبی، مالیخولیا، سردرد‌های میگرنی و بخشی از بیمای‌های پوستی بهره می‌برند. در طب اسلامی و منابع مذهبی نیز توصیه‌های فراوانی به انجام حجامت شده است.رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) خود حجامت می‌کرده اند و روش انجام آن را بیان فرموده اند و ویژگی‌های درمانی آن را برشمرده اند.

رسول اکرم (ص) و ائمه‌اطهار (ع) خود حجامت می‌کرده اند و روش انجام آن را بیان فرموده‌اند و ویژگی‌های درمانی آن را برشمرده اند. در این زمینه بیش از پانصد روایت مطرح است که در کتاب «حجامت از دیدگاه اسلام» جمع آوری شده است.

یکی از مهمترین روایاتی که در زمینه حجامت در منابع معتبر روایی ذکر شده و در ذیــــل آیه یک ســــوره مبارکه اسرأ در تفسیر المیزان و برخی از تفاسیر دیگر آمده است، حدیث زیر است:

پیامبرخدا (ص): اگر خون درونتان به جوش می‌آید، حجامت کنید، چرا که خون، گاه ممکن است دردرون شخص، طغیان کند و وی را بکشد.

پیامبر خدا (ص) فرموده: درد، سه چیز است و درمان نیز سه چیز. اما درد، عبارت است از: خون، تلخه و بلغم. درمان خون، حجامت است، درمان بلغم، حمام است، و داروی تلخه نیز راه رفتن.

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. سلام.. من میخواستم حجامت کنم به خاطر سردرد میگرنیم که البته سرده و سودای بدوم بالاست ولی میگن برای کسی که یبوست داره خیلی مضره.. لطفا راهنماطیم کنید.. ایا حجامت و یا زالو برای یبوست خطر داره؟

    1. با عرض سلام
      اینکه سودای بدن شما بالا است را باید کارشناس طب سنتی با مشاهده علایم مشخص کند پس مراجعه به یک کارشناس طب سنتی را در دستور خود قرار دهید
      حجامت و زالو درمانی باید زیر نظر کارشناس طب سنتی باشد و ضرری ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن