Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903
اخبار

بهره‌مندی عموم جامعه از آموزه‌های طب ایرانی، با پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، تصویب پوشش بیمه‌ای ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی را دستاورد بزرگی برای توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی و زمینه‌ساز بهره‌مندی عموم جامعه از آموزه‌های این مکتب غنی طبی و مشاوره تخصصی در این حوزه دانست.

به گزارش مجله خبری بوعلی به نقل از  روابط‌ عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، دکتر «نفیسه حسینی یکتا»، معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، با اشاره به یکی از مصوبات جلسه هفتادوپنجم شورای عالی بیمه سلامت کشور که روز سه‌شنبه، سی‌ام مهرماه ۱۳۹۸ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: بر اساس این مصوبه، ویزیت پزشکان متخصص طب ایرانی، با تعرفه ویزیت متخصص طبق استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت، به مدت یک سال در تعهد سازمان‌ های بیمه‌ گر پایه قرار گرفت.

وی با قدردانی از تلاش‌های دکتر «محمود خدادوست» در زمان مدیریت بر دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، به نتیجه رسیدن این امر مهم را نقطه عطف مهمی در روند توسعه طب ايرانی دانست و افزود: این اقدام، در راستای اجرایی شدن بند ۱۲ سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغ‌ شده از سوی مقام معظم رهبری که بر توسعه و نهادینه کردن طب سنتی ایرانی تاکید دارد، انجام می‌شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت تاکید کرد: کلید نهادینه کردن طب ایرانی، ادغام خدمات استاندارد این مکتب غنی درمانی در نظام سلامت کشور است و بیمه شدن خدمات، یکی از شاخص‌های ادغام از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت به شمار می‌رود.

وی افزود: با این مصوبه، ویزیت بیماران توسط متخصصان طب ایرانی، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و تداوم این پوشش بیمه‌ای بعد از یک سال، منوط به مطالعه هزینه اثربخشی خدمت مورد نظر است.

مصوبه پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب ایرانی

حسینی یکتا از در دستور کار قرار گرفتن تدوین بسته خدمات و حدود اختیارات متخصصان طب ایرانی بر اساس راهنماهای بالینی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: اجرای مصوبه پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب ایرانی، منوط به تدوین بسته خدمات و تعیین حدود اختیارات آنان است که توسط معاونت درمان و با همکاری سازمان غذا و دارو و متخصصان طب ایرانی، آماده و تا سی‌ام آبان ماه ابلاغ می‌شود.

معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، تصویب پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی را دستاوردی بزرگ و ارزشمند برای توسعه و نهادینه کردن طب ایرانی دانست و افزود: این مصوبه سبب می‌شود که خدمت صحیح و استاندارد، با سهولت بیشتری در اختیار مردم قرار گرفته و عموم جامعه بتوانند از مشاوره تخصصی در حوزه طب ایرانی و آموزه‌های این مکتب غنی طبی، بهره‌مند شوند.

وی اظهار امیدواری کرد: این دستاورد، آغازی برای تسریع روند ادغام خدمات طب سنتی در سطوح ۲ و ۳ نظام سلامت باشد که به امید خدا، با نظر مثبتی که معاون محترم درمان وزارت بهداشت به این موضوع دارند، به سرعت انجام خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن