Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/booali/public_html/wp-includes/functions.php on line 4903

Warning: Error while sending QUERY packet. PID=45161 in /home/booali/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2024
آشنایی با مورفولوژی و خاصیت درمانی گیاهان

کندر Boswellia papyrifera  

ریخت شناسی کندر Boswellia papyrifera :

کندر Boswellia papyrifera تراوه های خشک و منعقد شده ای است که پس از ایجاد شکاف بر روی پوست گونه های مختلف جنس Boswellia متعلق به خانواده Burseraceae بدست می آید. اولئوگوم رزین حاصل از این درختان حاوی حداقل ۳ درصد روغن فرار است. طی اواخر زمستان و اوایل بهار بر روی تنه متورم درختان مزبور شکافها و برشهایی متوالی و موازی با یکدیگر ایجاد میکنند که بدنبال آن اولئوگم رزین از مجاری موجود در پوست به خارج ترشح می شود. از آنجا که این ترشحات به سرعت خشک و منعقد می شوند، آنها را در اولین فرصت ممكن جمع آوری می نمایند.

اندام دارویی:

دانه های اشکی کم و بیش تخم مرغی شکل کندر فرآورده دارویی حاصل از گیاهان مزبور را تشکیل می دهند. این دانه ها به طول ۲۵-۵ میلیمتر و برخی اوقات چسبیده به یکدیگر می باشند و سطح خارجی آنها در اثر اصطکاک حالت پوشیده از گرد و خاک به خود می گیرد. رنگ دانه های کندر متمایل به زرد، آبی یا سبز است که در صورت شکسته شدن خرد می شود و سطح داخلی آنها حالت مومی و نیمه شفاف پیدا می کند.

دانه های کندر طی جویده شدن در دهان نرم می شود و طعم معطر و تاحدی تلخ ایجاد می نماید. وزن مخصوص کندر کمی بیشتر از آب است. کندر در دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد نرم می شود و اگر حرارت افزایش یابد بدون آنکه ذوب گردد، تجزیه آن شروع شده و در نهایت با ایجاد دود تیره ای می سوزد.

دامنه انتشار کندر Boswellia papyrifera :

این گیاهان بومی عربستان، شمال شرقی افریقا از جمله سومالی، سواحل خلیج عدن و جنوب سودان می باشند. علاوه بر این کشت آن در هندوستان نیز رایج است.

موارد مصرف : کندر به صورت موضعی بعنوان ضد التهاب به کار رفته و بعنوان ماده معطر در صنایع آرایشی – بهداشتی و همچنین در مصارف خانگی بعنوان خوشبو کننده هوا مورد استفاده قرار می گیرند

عوارض منع مصرف : تاکنون طی مصرف مقادیر معمول کندر عوارض جانبی و یا مشکل خاصی گزارش نشده است. ولی به هر حال از آنجا که کندر حاوی روغن فرار متشکل از ترکیبات ترپنوئیدی است به دلیل اثر تحریکی این مواد بر روی سیستم اعصاب مرکزی می بایست همانند سایر فراورده های حاوی روغن فرار در مصرف خوراکی این فراورده نیز جانب احتیاط را رعایت نمود.

منبع : فارماکوپه گیاهان دارویی ایران


دکتر متخصص طب سنتی 

مسیر درمان از طب بوعلی می گذرد 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن