اخبار

معرفی کنفرانس بین المللی طب ایرانی اسلامی

هم ­اندیشی و هم ­افزایی و هم­چنین به روزرسانی دانش این حوزه با همکاری انجمن های علمی و...

اولین کنفرانس بین المللی و بزرگ ترین و معتبر ترین مجمع فعالان علمی و صنفی حوزه طب ایرانی

مقام معظم رهبری ( امام خامنه ای ) مد ظله العالی :

جامعه اسلامی همه چیزش باید اسلامی باشد؛

اقتصاد رفتار ، پوشش و حتی طبش

دغدغه من طب ایرانی اسلامی است به آن بپردازید.

با استعانت از خداوند متعال پردیس صدرای کوروش اولین کنفرانس بین المللی و بزرگ ترین و معتبر ترین مجمع فعالان علمی و صنفی حوزه طب ایرانی اسلامی را با عنوان مجمع طب ابوعلی سینا و اولین کنفرانس طب ایرانی اسلامی در شهریور ماه 1398 در دانشگاه تهران با رویکرد  علم و حکمت برای احیای طب ایرانی اسلامی و اصلاح سبک زندگی برگزار خواهد نمود. این کنفرانس یکی از بزرگترین و مهمترین چالش جامعه بشری در قرن حاضر را که سلامت و فرهنگ اجتماعی است مد نظر قرار داده است.

اهداف کنفرانس طب ایرانی – اسلامی

طب ایرانی – اسلامی یکی از مهمترین خواستگاه ­ها و مکاتب رسیدگی به آلام مردم است که با تکیه بر روشهای تشخيصی، سبب شناسی و درمان بر پشتوانه علمی و تجربی چند هزار ساله ايرانيان ، برخوردار از توجه به جنبه هاي اخلاقی و تربيتی و آموزه های اسلامی كه به كوشش حكيمان بزرگ دوره تمدن اسلامی، بازنگاری و تدوين يافته و به نقطه كمال نسبی خود رسيده است. با عنایت به این رویکرد و جهت بهره وری و افزایش کیفیت سلامت اجتماعی و احیای سبک زندگی ایرانی – اسلامی به همت پیش کسوتان و سیاستگزاران حوزه سلامت کشور سال هاست که تلاشی سترگ در راستای اعتلای علمی و عملکردی این رشته انجام گرفته که متخصصین و دانشجویان این رشته از ورطه علم و دانش عقب نمانده و تشخیص ­ها و درمان­ های مناسبی در عملکرد بالینی خود و در نتیجه درمان مشهود داشته باشند.

یکی از مهمترین مصادیق این تلاش ها، برگزاری رویدادهای علمی و ترویجی است که به امید خداوند متعال اولین دوره کنفرانس بین المللی طب ایرانی – اسلامی و مجمع طب ابوعلی سینا  در سال جاری برگزار خواهد شد. اولین دوره کنفرانس بین المللی طب ایرانی – اسلامی و مجمع جهانی طب ابوعلی سینا با هدف هم ­اندیشی و هم ­افزایی و هم­چنین به روزرسانی دانش این حوزه با همکاری انجمن های علمی، دانشگاه ها و مراجع علمی- اجرایی و صنفی کشور و با حمایت سازما ن­ها، ارگان ­ها و شرکت ­های فعال داخلی و خارجی از جمله وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و انجمن های همکار از تاریخ 2 تا 3 شهریور­ ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می­ گردد.

حضور و مشارکت حداکثری گروه­های آموزشی، پژوهشی، اجرایی و صنفی

تلاش شده است در این رویداد با تغییر رویکرد اجرایی، از حضور و مشارکت حداکثری گروه­های آموزشی، پژوهشی، اجرایی و صنفی مرتبط با بخش طب ایرانی اسلامی استفاده گردد.

این به آن معناست که در تمامی پنل­ ها و سخنرانی ­ها از حضور پیشکسوتان و اساتید گرانقدر در تخصص­ های دیگر بهره مند خواهیم شد. این رویه به افزایش تعاملات بین رشته ای و بهره مندی از دانش به روز سایر رشته های حوزه پزشکی و درمانی و تعالی خدمات و در نهایت ارائه زنجیره خدمات با کیفیت به هموطنان خواهد شد. در این رویداد برای نخستین بار میزبان، میهمانان و اساتید صاحب­ نظر طب ایرانی – اسلامی ، از کشور های مختلف بطور بین المللی خواهیم بود.

تا با افزایش تعاملات در این حوزه بتوانیم گام ارزشمندی در ارتقا دانش و مهارت فعالان ، متخصصین و دانشجویان این رشته برداریم. هدف از برگزاری این رویداد احیای طب ایرانی – اسلامی است تا بتوانیم از این دستاوردها جهت ارتقاء سطح سلامت اجتماعی و اصلاح سبک زندگی در جامعه بهره مند باشیم و امیدواریم  این رویداد منشأ تحول بسیار مهم و کلیدی برای رشد و اعتلای جامعه باشد.

مهمانان ویژه و سخنرانان

دکتر مهدی عباس طاهر : مدرس دانشگاه تهران و مدیرعامل هلدینک لاماسو

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی : رییس جامعه المصطفی (ص) العالمیه

حکیم طبیب، پزشک حسین روازاده : پزشک و متخصص طب ایرانی اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین سید یدالله شیرمردی : معاونت دادگاه ویژه روحانیت

 پروفسور کریم زارع: استاد تمام دانشکده علوم دانشگاه شهید بهشتی- دانشگاه لویی پاستور- نایب رییس کانون ادوار مجلس شواری اسلامی

دکتر علی متولی زاده اردکانی : فارغ التحصیل زیست فناوری از آمریکا – عضو هیئت مدیره انجمن فناوری های بومی ایران

سرتیب دکتر محمد حسن نامی – وزیر سابق دفاع و ارتباطات

دکتر محسن علیجانی زمانی : پزشک و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

دکتر حمید سلطانی : کارآفرینی بین المللی – موسس و رییس دانشگاه Liberty   آمریکا – متخصص طب سنتی و طب شرق

حکیم حسین خیراندیش : موسس موسسه تحقیقات حجامت ایران

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن