درمانگاه شرکت بوعلی داروزالو درمانی

زالو درمانی

واحد زالو درمانی سلامتکده بوعلی

زالو درمانی یکی از خدماتی است که در سلامتکده بوعلی می توانید از آن بهره ببرید. یکی از ابزارهای طب سنتی که درگذشته مورداستفاده قرار می‏ گرفته درمان به‌وسیله زالو بوده است، که به‌عنوان مکمل درمان در نظرگرفته می‌شود و بسیاری از بیماری‌های پیچیده توسط زالو درمانی به‌سادگی برطرف می‌شود. در سلامتکده طب سنتی بوعلی‌دارو بخش زالودرمانی دارای دو قسمت مجزای آقایان و خانم‌ها زیر نظر پزشک می‌باشد که کارکنان این قسمت بانوان آموزش دیده و متخصص در انجام فعالیت مرتبط هستند.

زالو درمانی
زالو درمانی

انجام خدمات تخصصی زالو درمانی

کلیه کارکنان این واحد، دوره‌های آموزشی لازم در رابطه با زالودرمانی و پانسمان و کمک‌های اولیه را با موفقیت گذرانده‌اند. در این قسمت کلیه الزامات بهداشتی به‌صورت کامل رعایت می‌شود. هر بیمار توسط وسایل یک‌بارمصرف مجزا پانسمان می‌شود و هر زالوها فقط برای درمان یک نفر مورداستفاده قرارمی‌گیرند و بعد از مصرف معدوم می‌شوند.

پذیرش با وقت قبلی و با تماس با شماره 37221172-025 می‌باشد. تعداد و محل زالودرمانی توسط درمانگران طب سنتی مشخص می‌شود. این واحد همه‌روزه به‌جز ایام تعطیل از ساعت 9 تا 15 آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

نکاتی درباره زالو درمانی

یکی از بهترین روش‌ها در درمان زخم‌ها که در همه جای دنیا کاربرد دارد، استفاده از زالو” یا همان leech thrapy به‌عنوان مکمل درمان است؛ بسیاری از زخمها به‌دلیل عدم گردش خون، از بین رفتن اعصاب، شکننده شدن پوست و ضعف سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شوند.

استفاده از زالو باعث جریان یافتن خون در بافتهای آسیب‌دیده می‌شود چرا که آنزیمی به‌نام “هیرودین” در بزاق زالو وجود دارد که به ترومبین و ترومبین باندشده با لخته خون متصل می‌شود و آن را بلوک می‌کند و با این عمل موجب رقیق شدن خون و افزایش خونرسانی به بافت‌های آسیب‌دیده می‌شود.

“FDA” (سازمان غذا و داروی) آمریکا، استفاده از زالو به‌عنوان مکمل درمان را در سال 2004 تأیید کرده است و در حال‌ حاضر نیز این روش در بسیاری از مراکز معتبر درمانی دنیا به‌کار می‌رود.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن